Haber

Başak Demirtaş’ın “İstanbul’a adaylığı düşünebiliriz” açıklamasına ilişkin CHP lideri Özel’den ilk sözler

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın “Partimiz uygun görürse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını değerlendirebiliriz” açıklamasına ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Vasiyet beyanı Seçme ve seçilme hakkının kullanılmasına herkes saygı duymalıdır.” “Bize yönelik her türlü saygısız yaklaşımı boşa çıkarması açısından son derece önemli bir yaklaşımdır.” sözlerini kullandı.

BAŞAK DEMİRTAŞ’TAN ADAYLIK ÇIKARILMASI

Türkiye 21 Mart 2024’te yapılacak seçimlere odaklanmışken, cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yakan Başak Demirtaş, DEM Parti’ye işaret etti.

Başak Demirtaş

“PARTİMİZ UYGUN GÖRÜYORSA İSTANBUL’DA ADAYLIĞI DÜŞÜNEBİLİRİZ”

Demirtaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı adaylığı için partimiz DEM Parti’den henüz bir teklif almadık ama halk isterse ve partimiz de uygun görürse, bunun önünü açacağına inanırsak değerlendirebiliriz” dedi. Demokrasinin ve toplumsal barışın yolu, bu durumda mesele birilerinin kazanması veya kaybetmesi değil, İstanbul’dur.” “Yarışmaya kazanmak için giriyoruz ve iddialıyız” dedi.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL: HERKESİN SAYGILI OLMASI GEREKEN BİR YAKLAŞIM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP ile DEM Partileri arasında özellikle İstanbul için ittifak görüşmeleri sürerken gelen sürpriz açıklamanın ardından ilk yorumu yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, konuya ilişkin şunları söyledi: “Her Türk vatandaşının en doğal hakkı olan seçme ve seçilme hakkını kullanma iradesinin beyanı herkesin saygı duyması gereken bir yaklaşımdır. Bize yönelik her türlü saygısız yaklaşımın boşa çıkarılması açısından son derece önemli.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu