Haber

Mülteci kampına saldırıyı İsrail üstlendi: Gazze’de iletişim ve internet yine tamamen kesildi

Filistin ve İsrail Güçler arasındaki çatışmalar 26 gündür sürüyor. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, dün düzenlediği basın toplantısında, Gazze Şeridi’ndeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda iki binanın yıkıldığı ve çok sayıda sivilin öldürüldüğü saldırıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Cibaliya Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında ilk belirlemelere göre 100 kişinin öldüğünü duyurdu.

Gazze’de iletişim ve internet yine tamamen kesildi

Gazze Şeridi’nde bağlantı ve internetin yeniden tamamen kesildiği açıklandı. Filistinli Telekomünikasyon Şirketi Paltel, sabah saatlerinde Gazze Şeridi’nde iletişim ve internetin tamamen kesildiğini duyurdu.

Şirketin X platformuna yaptığı açıklamada, “Daha önce bağlantılı uluslararası ağın yeniden kesilmesi nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki tüm iletişim ve internet hizmetlerinin tamamen kesildiğini duyurmaktan üzüntü duyuyoruz.”Kelime kullanıldı.

Paltel şirketi, İsrail’in 27 Ekim’deki saldırıları sonucu kesintiye uğrayan Gazze’deki bağlantı ve internet hizmetinin kademeli olarak yeniden sağlandığını duyurdu.

Lübnan, İsrail’i ülkenin güney sınır bölgelerine beyaz fosfor bombası atmakla suçlayarak BM Güvenlik Konseyi’ne şikayette bulunmaya kararlı olduğunu duyurdu.

Lübnan, İsrail’i BM Güvenlik Konseyi’ne şikayet edecek

Lübnan Dışişleri Bakanı Abdullah Buhabib, Birleşmiş Milletler’deki Lübnan misyonuna yaptığı yazılı açıklamada; BM Güvenlik Konseyi’ne “İsrail’in Lübnan’a karşı defalarca yaptığı saldırılarda beyaz fosfor kullanmasını ve Lübnan’daki ormanları ve ağaçlık alanları kasıtlı olarak yakmasını kınamak.”Kendisine şikayette bulunması talimatını verdiğini belirtti.

İsrailli yetkili, Gazze’de yaralanan Filistinlilerin gemilere nakledilebileceğini söyledi

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Tzachi Hanegbi, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanında yaralananların Mısır sınırında kurulan sahra hastanelerine veya denizde demirleyecek üçüncü ülke gemilerine nakledilebileceğini söyledi.

İsrailli yetkililer, Gazze’den yapılan saldırılarda 317’si asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 542’si çocuk, 2 bin 187’si kadın olmak üzere 8 bin 525 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 643 kişinin de yaralandığını bildirdi.

haberkeskin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu