Haber

Samsun’da bir kamu binasının yıkımı sırasında yanındaki binada hasar meydana geldi.

SAMSUN’da bir kamu binasının yıkımı sırasında binanın girişi ve yanındaki binanın birinci katı hasar gördü. Samsun Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Seyahat Caddesi’nde meydana geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlkadım Sosyal Güvenlik Merkezi’nin bulunduğu bina, çatlak ve deformasyon nedeniyle Ekim 2022’de boşaltılmış ve yıkım kararı verilmişti. Binanın yıkımı için ihaleyi alan firma, çalışmalara başladı. Dün saat 19.00 sıralarında yıkım devam ederken bina çöktü. Çökme nedeniyle bitişikteki başka bir bina da hasar gördü. Yıkılan binaya bakan duvarın çökmesi sonucu zemin katta bulunan bir iş yeri ve birinci katta yer alan bir apartman dairesi hasar gördü.

SAMSUN VALİLİĞİ İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTI Yıkımın ardından Samsun Valiliği olayla ilgili soruşturma başlatarak açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, “Eski SGK’nın yıkılması sırasında yan yana sıralanmış bodrum + 5 kattan oluşan betonarme binanın giriş katı (işyeri) ile 1. kat (konut) cephe duvarlarının bir bölümü” İlkadım ilçesi Liman Mahallesi’nde ihaleyi kazanan firma tarafından yaptırılan müessese binası Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüzce son yapılan yıkım çalışması sonucu hasar gördüğü tespit edilmiştir.İçeriden ve dışardan hasar tespit çalışmaları Hasar gören bina Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından incelenecek olup, konu ile ilgili valiliğimizce idari soruşturma da başlatılmıştır.

Dün gece meydana gelen olayın ardından bugün SGK binasının yıkım işlemlerine şirket tarafından devam edildi.

kirikhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu