Haber

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu: Seçmen listelerinde hile yapıldığı şüphesi var

CHP’den Hatay Milletvekili seçilen Servet Mullaoğlu, Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde aynı adrese kayıtlı 300 seçmen tespit ettiklerini belirterek, “Seçmen listelerinde kesinlikle hile olduğuna dair kuvvetli şüpheler var. bu darbenin faillerini, darbenin faillerini nereye dokunurlarsa aldanarak kovalasınlar. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

14 Mayıs’ta milletvekili seçilen 28. Dönem CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede İlçesi’nde aynı adreste kayıtlı 300 seçmenin tespit edildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Mullaoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Seçmen iradesinin sandığa yansıması demokrasilerde çok değerli bir unsurdur. Oy Onsuz, demokrasi olmazdı. Ancak seçmenin iradesi özgürce yansıtılmalıdır. Seçmenin iradesini felce uğratan her unsur demokrasiye darbedir. Bu nedenle hile ile yapılan bu unsurları ve hile ile yapılan her şeyi darbe olarak nitelendirmek gerekir. Bugün Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde aynı adrese 300 seçmenin kayıtlı olduğunu gördük.

“BU SADECE SAMANDAĞ’DA YAPILIRSA KAYSERİ’DE, YOZGAT’TA, KARADENİZ’DE NELER YAPILIR”

Bu sadece Samandağ’da yapılsaydı, Kayseri’de, Yozgat’ta, Karadeniz’in diğer yerlerinde ne yapılabilirdi? Seçmen listelerinin aldatıldığına dair muhtemelen çok güçlü şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu işin içinden kim çıkarsa çıksın, tüyo nereye dokunursa dokunsun bu darbeyi yapanların, darbe yapanların aldatmacayla sonuna kadar peşine düşeceğiz. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız. Bunu kabul etmek mümkün değil.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

selcuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu