Haber

Deprem şehitleri için fidan dikildi

Bayrampaşa lisesi öğrencileri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar anısına 3 bin 500 fidan dikti.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa Gençlik Meclisi iş birliğinde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Atila Aydıner de katılarak gençlere takviyeler verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden canlar Bayrampaşa’da unutulmadı… Tarım ve Orman Bakanlığı, Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa Gençlik Meclisi iş birliğinde Afet Gönüllüleri Fidan Dikme Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Bayrampaşa lisesi öğrencileri, deprem şehitleri anısına Arnavutköy Orman Ağaçlandırma Sahasında 3 bin 500 fidanı toprakla buluşturdu. Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Orman Bakanlığı yetkilileri ve Bayrampaşa Gençlik Meclisi üyeleri de katıldı. Kaymakam Şenel ve Önder Atila Aydıner, depremde hayatını kaybeden vatandaşları anmak ve ülkedeki deprem gerçeğini unutturmamak için oluşturulan hatıra ormanının ilk fidanlarını gençlerle birlikte dikti. .

Bayrampaşalı gençlerin afetler konusunda çok hassas olduklarını belirten Önder Atila Aydıner, “Sevgili gençlerimizi duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum. Kahramanmaraş’ta depremlerde kaybolan canlarımızın anısına binlerce fidan diktik. Bu vesileyle deprem şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve dualarla anıyorum. Depremlerde kaybolan canımızın acısını yüreğimizde hissederken, gençlerimizle birlikte depremzedelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu