Haber

Akşener-Kılıçdaroğlu’nun ‘masaya dönüş’ görüşmesini yaptığı yer kesin olarak ABD’ydi.

Millet İttifakı’ndaki ayrışmanın giderildiği Ankara’daki ABD Büyükelçiliği binasının karşı alanındaki ABD menşeli. JW Marriott Otelbelirlendi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çukurambar’daki İngiliz-Amerikan oteli Marriott’ta bir araya geldiği öğrenildi. Siyasi tarihe geçen kirli” Güneş Moteli Akıllara toplantıyı getiren görüşmenin 45 dakika sürdüğü belirlendi. Basına ve kamuoyuna bilgi verilmeden yapılan gizli görüşmenin ardından Akşener’in 6’lı masaya dönme kararı aldığı belirtildi.

ankara Marriott Otel ABD Büyükelçiliği’nin karşı bölgesinde yer aldığı bildirildi. ABD Büyükelçiliği ile Marriott Otel’in arasının 10 dakika olduğu kaydedildi.

Bülent Erandaç, Yeniasır gazetesindeki köşesindeSüreci şöyle yazdı:

ABD’DE KÖK

Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen miting öncesinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da bir araya geldiği JW Marriott Otel’de koltuk görüşmeleri yapıldı. ABD merkezli Oteller zinciri olarak bilinir. 1927’de J. Willard Marriottve onun eşi Alice Marriotttarafından kurulan şirketin Türkiye dahil 127 ülkede 6.500’den fazla tesisi bulunmaktadır.

DIRTY SUN MOTEL KRALLIĞI YİNE YİNE

Marriott Hotel’deki bu kirli pazarlık bana 1977 Sun Motel olayını hatırlattı. Güneş Motel’de dönemin CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit, Adalet Partisi’nden bir küme milletvekilini istifaya ikna etti ve onların desteğiyle hükümeti kurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu